Miért nagyon fontos a rágás?

Péppé kell rágni az ételt, amíg az íze teljesen szét nem terül a szájban! Az alapos rágás normalizálja az elfogyasztott étel mennyiségét. A gyors zabálás becsapja a szervezetet, hiszen kevesebb idő alatt jóval több étel kerül a gyomorba. Ráadásul megrágatlanul, ami miatt az emésztési idő megtöbbszöröződhet.

Az átlagember nyolcszor rágja át a táplálékot, s még le se nyelte, de már tömi rá a következő adagot: ez abszolút helytelen! Az ételt mindig alaposan össze kell rágni, minimum húszszor megforgatva a szájban, hogy jól összekeveredjék a nyállal.
A bő nyál hatására a gyomornak nem kell a savtermelést megemelnie. A rágás edzi a fogakat és a rágóizmokat is.

Próbáld csak ki! Harapj egy nagy falatot, hogy a szájüreged minden részével érintkezve jó sok nyálat ingereljen ki, és húszszor rágd át! Ez eleinte több időbe telik, sőt tíz rágás után már le akarnád nyelni, ha a gyorsabb étkezéshez vagy hozzászokva. Gyakorolni kell, s a rágóizmok megtanulják az alapos és időtakarékos rágás technikáját. Néhány nap múlva bámulatos változások mutatkoznak majd, megszabadulsz a felesleges emésztési terheléstől, az egész lényed felvillanyozódik a több energiától.

Mindig dicsérd meg a gyermeket, ha alaposan megrágja az ételt!

v