Melyek a látászavar fizikai okai?

A rossz látás az esetek másik nagy hányadában a rossz nézési szokások miatt alakul ki.

Kedvezőtlen látási körülmények

Ezek önmagukban nem okoznak látáshibát, hiszen az egészséges szem működését sem befolyásolják. Viszont a rosszul működő szem esetében további állapotromláshoz vezetnek.

Túlhajszoltság

Mai rohanó világunkban az ember hajlamos csak akkor odafigyelni az egészségére, amikor már súlyos, fájdalmas kínokat kell elszenvednie. Sajnos ez a tendencia a gyermekekre is egyre jellemzőbb, hiszen csak kevés iskolában tanítják meg nekik az egészséges életmódot, s máshol sem látnak elég követendő pozitív példát. A szem az első szerv, amelyet a túlzott élettempó megkárosít.

Elégtelen táplálkozás

Az alapvető tápanyagok hiánya előidézheti a szem csökkent működését. Legfontosabb az A-vitamin megfelelő mennyiségű bevitele a szervezetbe.

Elégtelenül működő vérellátás

A fizikai passzivitás miatt a szemet sem táplálja megfelelő mennyiségű vér. Már a nyaki-válli szakaszon elakad az útja, hiszen az emberek többségénél ott állandó izomgörcs figyelhető meg.

Rossz testtartás

Az izomgörcsök következménye, hogy a nyakcsigolyák nem eredeti állásuk szerint tartják a fejet. A fej előrebillen, a szemgolyó helyzete megváltozik a szemüregben, s ezt a szemizmok rendellenes feszüléssel kompenzálják. A felesleges izomfeszülés gyengíti a szemizmokat, így romlik a szem.

Rossz nézési mód

Az emberek, s főleg a gyermekek, nincsenek tisztában azzal, hogy rosszul nézik a tévét, a monitort, azaz szinte mindig rosszul használják a szemüket. Minél jobban erőltetjük a nézést, annál jobban fog romlani a szem állapota.

Egyéb betegségek behatása

Az egészségügyi problémák legkönnyebben a szemben fedezhetők fel. Tény, hogy minél több betegség éri el a gyermeket (mandulagyulladás, gyakori megfázás, rossz fogak, fülgyulladás, stb.), annál nagyobb az esély a szem meghibásodására is.

v