Melyek a helytelen testtartás következményei?

Gerincferdülés

Az iskolatáska miatt a test egyik oldalára tartósan több súly nehezedik. Az állandó aszimmetrikus testtartás miatt súlyos csípő-, térd- és bokaízületi bántalmak alakulnak ki.

Púpos hát

Az esetek 95 százalékában a rossz testtartás következménye, mert a hátizmok nem fejlődnek ki megfelelően.

Gyakori derékfájás

A rengeteg ülés miatt a gerinc alsó szakaszán lévő izmok elsorvadnak, nem tudják tartani a csigolyákat. A fájdalom további deformitásokat eredményez, így gerincsérv is kialakulhat.

Megváltozott egyensúlyi helyzet

A gerinc elváltozásai miatt a hasüreg szerkezete is átalakul, hogy kompenzálja az egyensúlyi helyzet eltolódását. Összességében a testsúly elosztása megváltozik, azaz az egyensúly felborul.

Beesett mellkas és előreesett váll

Ezek miatt kisebb lesz a tüdőkapacitás, kevesebb oxigén jut a vérbe. A kevesebb oxigén miatt csökken a koncentráció, már a nap elején fáradtság lép fel.

Előretolódott csípő

Ez gátolja a medence belső szerveinek helyes vérellátását

Rossz emésztés

Az összenyomódott belső szervek miatt az emésztés korlátozottá válik, időtartama megnő, hatásfoka vészesen lecsökken.

Elsatnyult lábizmok

A felsőtestüket hanyagul tartók a lábaikat sem tudják pihentetni. Az állandóan megfeszített térd túlterheli a térdízületet, túlfeszíti a térdhajlatot, elveszi a munkát a comb és a fenék izmaitól, így azok egyre inkább elcsökevényesednek.

Csökkent állóképesség

Ez szintén gyakori következménye a helytelen tartásnak, hiszen a gyenge izmokba eleve kevesebb oxigén jut, tovább gyengítve azokat. A gyermek fáradékonnyá válik.

Fizikai passzivitás

A fájdalmak miatt eltűnik a mozgás iránti vágy. A szív- és keringési rendszer nem fog megfelelően dolgozni, hozzászokik a passzív állapothoz, ezért megerőltetéskor ájulás, szaporább szívverés, felnőtteknél szívroham léphet fel.

v