Aki feláldozta az egészségét, hogy vagyona és ideje legyen, annak egyszer majd fel kell áldoznia a vagyonát és az idejét, hogy egészsége legyen. Odafelé működik, visszafelé már kevésbé. Ha nem foglalkoztál a múltban önmagaddal, akkor most kell megtenned. A gyógyítás nehezebb, mint a megelőzés. A betegségek megelőzésére, az egészség megőrzésére időt kell szánni: minél többet, annál jobb. Minél hamarabb veszed át az irányítást a tested felett, annál korábban fogsz részesülni a pozitív hatásokból. Ez a legjobb befektetés: időt, energiát és pénzt befektetni a saját egészségedbe.

Aki tartós eredményt akar elérni, annak a testedzést nem egy éppen aktuális életszakasznak vagy egy testi nagytakarításnak kell vennie. Az igazi eredmény akkor születik meg, ha hosszútávon gondolkozol. Nem kell ezt túl szigorúan értelmezni, hiszen bármikor abba lehet hagyni, fel lehet függeszteni egy időre. De annyira meg kell szeretned, hogy hiányozzon, ha nem sportolsz, és ezért újra elkezd a testmozgást!

Sokan kérdezik tőlem: „Mennyi idő lesz az átalakulás? Mennyi idő alatt jönnek az első látható, érezhető eredmények?” Erre egy kérdéssel válaszolok: „Mennyi idő volt, amíg a jelenlegi állapotodat elérted?” A test, amivel rosszul bántak, nem felejti el a múltbeli elhanyagolást, s ha már végleg elege van, akkor teljes odafigyelést, sok energiát, sok időt fog követelni. Ezért nem győzöm hangsúlyozni: a hosszú, egészséges, boldog élet alapjait fiatalon kell lefektetni! Maximum harminc éves korig el kellene kezdeni. Ez az időpont az, ameddig aránylag könnyű felépíteni. Ezután már egyre nehezebb lesz. De nem lehetetlen; könnyű, ha hiszel...

Időd beosztásánál a napi testedzés legyen az első háromban, legjobb ha az első helyen áll, így fogod látni a legoptimálisabb eredményeket. Ha nagyon nehéz napi fél órát szánni erre, akkor le kell csípni innen is, onnan is 5-10 percet, amíg összejön a napi 30 perc! Vagy fél órával korábban kell felkelned. Rövid időn belül úgy rendeződik az életed, hogy a legfontosabb valóban az egészség lesz, s pompásan lesz időd minden másra is. De most félre a lustasággal, mert sosem jutsz előbbre, s egy év múlva bánkódni fogsz, hogy miért nem kezdted el! Kezdd el apró lépésekkel, hidd el, hogy a tested rá fog szokni a rendszeres testedzésre.

Az időpont kiválasztásánál a következetesség a lényeg: mindig ugyanabban az időben eddz (legyen az reggel, délben vagy este). A nap első gyakorlata az ébredés utáni nyújtózkodás legyen: lazán, könnyedén serkentsd fel a vérkeringésedet egy kis ágaskodással. Az alvás után a test lemerevedik, az izmok ellenállóvá válnak, ezért reggel nem ajánlott megerőltető sport végzése. Aki fogyni akar, az futhat vagy dinamikusan gyalogolhat reggel 30-40 percet, ugyanis reggel a leghatásosabb a zsírégetés. Reggel és délelőtt végezz légző-gyaloglást. Délután vagy este már az izmok is jobban bemelegedtek, illetve a napi teendők elvégzésének...