Az egészséges táplálkozás öt kritériuma

Minőségben és mennyiségben is a számodra megfelelő diétát kell kiválasztanod. A nyugodt körülmények között történő elfogyasztás szintén nagyon fontos. Az alábbi öt tényező összehangolása a titka az egészséges táplálkozásnak.

1. Hosszútávú
Az étrendnek hosszútávúnak kell lennie, amelyet akármeddig követni tudsz.
Olyan diétára van szükséged, amelyet nem kell állandóan korrigálni. Nem lehet évente gyökeresen változtatni az étkezési szokásaidon, mert a szervezet alkalmazkodóképessége nem határtalan. Segítened kell a tested működését, nem pedig újra és újra próbára tenni.

2. Sokoldalú, változatos
Az egyoldalú étkezés előbb-utóbb valamilyen tartós hiányállapotot, és ezzel együtt betegséget okoz.
Törekedj a különböző fajtájú, különböző ízű és színű ételek kombinálására! Nem szabad ragaszkodnod kedvenc ételekhez, hiszen számos további értékes táplálék létezik. Légy nyitott, és kóstold meg az utadba kerülő ételeket. Ha egy új étellel találkozol, kóstold meg bátran, és ha jó hatással van a szervezetedre, akkor építsd be az étrendedbe.

3. Következetes
Olyan viszonyt kell kialakítanod a testeddel, hogy a jelzéseit nyomban megértsd. A szervezet rögtön jelez, ha valamilyen étel minősége vagy mennyisége nem a megfelelő számára. Sokszor van az embernek belső megérzése, hogy egy adott ételt nem szívesen enne meg. Az egészséged megtartásáért ezeket a jeleket jól kell értelmezni, el kell fogadnod őket, s nem szabad magadra erőltetni az evést.

4. Mértékletes és élvezetes
Általában a tápanyagértéke és ne az íze miatt fogyaszd az étkeket. Az étkezés fizikai igényeid kielégítése. Ám nem ajánlatos mindig megtagadnod magadtól a fenséges ízek élvezetét. Ha a mértékletességet megtartod, akkor semmi bajod nem lehet egy-két nem ajánlott étel elfogyasztásától sem. Ha viszont mindig megfosztod magadat a tudatalatt és tudatosan is óhajtott örömtől, akkor a rengeteg önmegtartóztatás negatív energiává alakulhat, és váratlanul, egyszerre fog feltörni valamilyen betegség formájában.

5. A helyi a legjobb
Igyekezz mindig figyelembe venni környezeted földrajzi, természeti és éghajlati feltételeit. Ezek alapján válaszd ki az ételeidet. A közeledben termesztett növények és tenyésztett állatok a fizikai testedet érő energiákkal vannak telítve, míg a messziről importált ételek teljesen más rezgésekkel rendelkeznek, azokat táplálják igazán, akik arrafelé élnek. A helyi ételek a legjobbak a helyi lakosság táplálására.

v