A légzőgyakorlatok alapszabályai

1. Mindig kilégzéssel kezdj! Fontos, hogy az elhasználódott levegőt kiürítsd a tüdődből, s csak ezután szívd fel tiszta levegővel.

2. Ha gyakorlás közben megszédülsz (ami az emberek 90 százalékánál előfordulhat), nyomban feküdj hanyatt a padlóra, és pihenj pár percet vagy folytasd fekve a gyakorlást!

3. Gyakorlás előtt próbáld meg kitisztítani a fejedet, hogy képes legyél az edzésre összpontosítani! Végy 5 normál légzést, majd 5 mélylégzést, s közben a figyelmedet egyre inkább irányítsd befelé.

4. Ne erőltesd a gyakorlást vagy a fejlődést, légy türelmes, meríts erőt az apró változásokból!

5. Szentelj fel egy nyugodt, csendes, könnyen szellőztethető helyet a gyakorlásra.

6. Lehetőleg minden nap ugyanabban az időpontban gyakorolj, így könnyebben életed részévé válnak a légzőgyakorlatok.

7. A helyes légzés elsőrendű szabálya, hogy az orrodon lélegezz be is és ki is. Az orr szűri, melegíti a levegőt, jelzi a mérgeket. Ezek mellett a legfontosabb az Energia intenzívebb felvétele. A hegyekben kirándulva az orrunkon beszívva szoktuk élvezni a levegő életet adó erejét, nem pedig a szánkon át. A száj nem légzésre való, hanem evésre és beszédre. Az orrodon sem eszel, a szádon se lélegezz!

8. Intenzív izommunkához (futás, súlyzózás) több oxigén kell, ezért ilyenkor az orrodon és a szádon egyszerre kell lélegezni.

v